PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

JSW chce być kluczowym producentem węgla koksowego w UE. Musi inwestować

Autor: wnp.pl (JD)
10-03-2019 10:52
JSW chce być kluczowym producentem węgla koksowego w UE. Musi inwestować

Jastrzębska Spółka Węglowa chce zwiększyć produkcję węgla koksowego potrzebnego do wytwarzania stali.

Fot. mat.pras. JSW

Węgiel koksowy znajduje się na unijnej liście 27 surowców krytycznych (Critical Raw Materials for the EU), a zatem trudno zastępowalnych i mających najwyższe znaczenie dla Wspólnoty. Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) pokrywają aż 30 proc. zapotrzebowania państw Unii Europejskiej na węgiel koksowy.

  • Węgiel koksowy jest niezbędnym składnikiem do produkcji stali, a bez niej nie sposób sobie wyobrazić rozwój innowacyjnej gospodarki czy też budowę nowoczesnej infrastruktury.
  • Nie ma teraz alternatywnych oraz ekonomicznie uzasadnionych technologii wytopu stali bez wykorzystania węgla koksowego.
  • Przemysł stalowy ma przemożny wpływ na kluczowe segmenty gospodarki. Takie jak na przykład przemysł motoryzacyjny, kolejowy, stoczniowy, budowlany, paliwowy czy AGD.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (13)

  • podatnik/energetyk 2019-03-10 16:55:12
    Najlepiej znowu "przejeść" wypracowany zysk...takie jest motto życiowe każdego górnika...A potem wyciągać czarne i niskowydajne ręce po pieniądze podatników.Branża górnicza w polsce jako bardzo mały wycinek górnictwa globalnego jest tylko i wyłącznie uzależniona od koniunktury na rynkach zagranicznych.Więc mówienie że polskie górnictwo wypracowało jakiś zysk jest czystą propagandą.Zysk gwk wynika tylko i wyłącznie z koniunktury i wysokich cen węgla na rynkach.Jeśli trend i koniunktura się odwraca to niestety ale wydajność i niestety koszty pracy w polskim gwk pokazują iż polskie górnictwo leży wtedy na łopatkach....
    • Narodowiec 2019-03-10 17:24:18
      Kup se pan sznurek albo odkrec kurek
    • ogranięty 2019-03-10 20:47:41
      Następny energetyk który nie zrozumiał co jest napisane powyżej. WĘGIEL KOKSOWY do wytapiania stali, nie ENERGETYCZNY czy to jest dla wszystkich trolii zrozumiałe. WIĘC WARA OD GÓRNIKÓW JSW!!!!
    • diREKTOR 2019-03-10 21:37:15
      Ja ci!@@@ przywiozę grubego,* prosto z Liverpoolu
    • Bartek 2019-03-11 03:08:40
      Szanowny panie podatniku. Proszę łaskawie zobaczyć ile pieniędzy wprowadza polskie górnictwo do budżetu a ile dostaje z powrotem. I kto tu kogo utrzymuje. Tak więc palce w kontakt i i daj sobie pan spokój z komentowaniem czegoś o czym się nie ma bladego pojęcia.
      • XR 2019-03-11 08:10:55
        Niestety mylisz słowa albo nie znasz ich znaczenia - Twoja wypowiedź jest prawdziwa tylko pod jednym warunkiem, iż "wprowadza" = "wyprowadza" (a tak naprawdę w wypadku GWK "rabuje")... Każdy górnik to niestety pasożyt społeczny - i to niezależnie od tego jak ciężko pracuje (cylę tutaj czoła przed ciężko pracującymi górnikami, którzy muszą utrzymywać ten związkowo - partyjny syf a wmawia im się, iż to jeszcze dla ich dobra).
    • Nauczyciel 2019-03-11 08:06:38
      Nauczyciel, policjant i inni mogą upominać się o swoje, ale broń Boże górnik ciężko pracujący, który po 25 latach pracy na przodu czy w ścianie jest wrakiem człowieka!
      • Hiob 2019-03-11 09:48:51
        Niech idzie do pracy do Autmomotiv. Sterylne warunki 8 h przerwy itp...... Ale nie liczy się tradycja.......
  • DJ Kilof 2019-03-10 18:25:12
    Prezes jak czytam te wszystkie wypociny to myślę że jestem w dom wariatów.Pozdrawiam .
  • Janko muzykant 2019-03-10 19:59:26
    Kup se ty ten sznurek i spie.... uwolnij spoleczenstwo od leniwych niewydajnych burakow jakim ty jestes
  • Bogdan Kasierski 2019-03-11 11:13:14
    za 4-10 lat będą już komercyjne mini reaktory termojądrowe, czas zwijać kopalnie
    • Normalny 2019-03-11 12:26:23
      Dociera do "ciebie" jaki węgiel produkuje JSW i do czego jest wykorzystywany czy to jest za trudne?
  • Zdechły 2019-03-11 17:14:49
    Prezes kiedy będzie płacona dywidenda ?Bo jak czytam to wkoło spółka JSW jest najlepsza w co nie wątpię ,tylko akcje lecą w dół .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.82.99.169