PARTNERZY PORTALU

Kilka firm może upaść, bo Volkswagen Poznań nie płaci za wykonane roboty

W poniedziałek firmy budowlane będą pikietować fabrykę Volkswagena w Poznaniu. Fot. materiały prasowe

Wykonawca i podwykonawcy nowej hali produkcyjnej w Volkswagen Poznań zorganizują w poniedziałek, 16 września pikietę przed siedzibą spółki. Od miesięcy nie są w stanie uzyskać 12 mln zł za wykonane roboty. W lipcu generalny wykonawca musiał wystąpić o otworzenie postępowania układowego.

Głównym wykonawcą ukończonej w marcu tego roku nowej hali produkcyjnej była spółka Rembor General z Tomaszowa Mazowieckiego. Firma nie pierwszy raz pracowała dla poznańskiego Volkswagena. Tym razem nie może jednak doczekać się rozliczenia prac.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (26)

  • łuki 2019-09-15 15:09:50
    o jaka ta Polska firma poszkodowana bo Niemiecka korporacja nie chce im wypłacić pieniędzy... przeciez gołym okiem widać, że coś jest nie tak. VW na pewno by zapłacił, po co miałby nie płacić za wykonane usługi?
    • fred.f 2019-09-15 23:24:41
      skad sie tacy naiwni biora, dlaczego miala by nie placic? dla zysku, dla zysku, tak jak zlodziej kradnie tez dla zysku
      • fredka 2019-09-16 14:30:02
        ale złodziej nie naraża swojego wizerunku, a w tym przypadku VW ma dużo do stracenia. I nie mam tu do czynienia z małą firmą tylko z ogromnym producentem samochodów. Coś musi być z tą drugą firmą, może nie wywiązali się ze wszystkich zobowiązań ;/
  • 166 2019-09-14 23:41:23
    Słowo "OSZWABIĆ" nie wzięło się z sufitu. Szkoda, że polskojęzyczne media nigdy nie zająknęły się o "technikach" biznesowych stosowanych przez potomków największych europejskich zbrodniarzy. Może się okazać, że poszkodowani zostaną przez nich jeszcze obciążeni kosztami. Powód zawsze jakiś wymyślą, na wymyślaczy mają pieniądze ...
    • ooo panie 2019-09-15 11:39:50
      stary, co ty za brednie piszesz, fakt to niemiecka firma, ale o polakach też wiele złego można powiedzieć, Drogi Januszku :D nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów to po co oceniać? :D i jak ktoś wyżej pisał, jaki interes vw miałby nie płacąc, na pewno jest coś więcej, a ta firma wykonawcza też święta nie jest, a przecież to polska firma...
      • Colombo 2019-09-17 20:15:15
        WV jest święty!? DIESELGATE!!!!!!
  • spizi 2019-09-14 18:50:04
    nic nowego w mojej pracy zawodowej też tak było.
  • Ja 2019-09-14 18:19:02
    Ten artykuł wygląda ja typowa nagonka prasowa, w tym wydaniu na VW. Prawda jest taka że Rembor już wcześniej przestał płacić podwykonawcom, a po środkach uzyskanych od VW nie ma śladu. Teraz próbuje się wymusić wypłatę pozostałych środków, które i tak muszą być wypłacone generalnemu wykonawcy, nie wiem czy podwykonawcy coś z tego zobaczą.
    • papaj 2019-09-14 19:41:18
      oho, no ładnie. no tak jak ktoś wyzej napisał. Stać ich na zapłacenie tych pieniędzy, więc coś tutaj jest nie tak z tą firmą
    • antek 2019-09-14 22:31:50
      sam nagłówek jest już stronniczy, więc z góry logiczne jest że komentarze będą nieprzychylne dla VW, ale jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz to słabo ze strony tej firmy. No i logicznie po co VW miałby celowo robić takie zamieszanie? Myślę że 12 milionów ich nie zbawi, na pewno jest coś po stronie wykonwacy skoro nie chcą płacić
  • suit 2019-09-14 15:40:35
    totalnie nie chce bronić żadnej strony, ale po co ten atak na VW? wystarczy przeczytać artykuł ze zrozumieniem. Firma współpracowała już z VW kilka razy i nagle VW nie chce płacić? Przecież to światowa firma, na pewno nie zalezy im na oszczędzaniu pieniedzy. xd
    • Mikołaj 2019-09-14 16:14:00
      ej, trochę mam podobne myślenie, ale faktycznie coś jest nie tak z tamtą firmą. Nie wydaje mi się ze VW by nie zapłaciło, zwłaszcza ze poprzednie kontrakty były płacone normalnie. Zobaczymy jak to się potoczy
      • beton 2019-09-14 20:38:52
        Jeżeli vw sie do tej hali wprowadzi z produkcją to znaczy że oszukał kontrahenta, bo wady jeżeli były nie są na tyle duże by nie zapłacić.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.189.171