PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Marian Kostempski o odwołaniu prezesa JSW Daniela Ozona i związkowcach

Autor: Jerzy Dudała
10-07-2019 06:01 |  aktualizacja: 09-07-2019 22:20
Marian Kostempski o odwołaniu prezesa JSW Daniela Ozona i związkowcach

Marian Kostempski jest zbulwersowany zachowaniem związkowców z JSW

Fot. PTWP

- Bulwersuje mnie to, że żądano odwołania ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego za odwołanie prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniela Ozona. Związkowcy z JSW pisali w tej sprawie do premiera, wystosowali nawet pismo do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Ci związkowcy z JSW uważają się chyba za „pępek świata” - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Marian Kostempski, były prezes Kopeksu.

  • Marian Kostempski wskazuje, że Jastrzębska Spółka Węglowa, jako producent węgla koksowego i koksu, powinna przede wszystkim zabiegać o to, żeby wydobycie węgla i produkcja koksu były na odpowiednim, zaplanowanym poziomie.
  • Jego zdaniem o produkcji wodoru też należy myśleć.
  • Jednak zdaniem Mariana Kostempskiego należałoby powołać spółkę celową, która zajęłaby się kwestią produkcji wodoru i prowadziła ten biznes.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (38)

  • ck 2019-07-10 06:48:58
    Tylko, że w tym przypadku to akurat związkowcy mają rację. Najpierw wypadało by poznać wszystkie argumenty związkowców a potem dopiero zabierać się za ich krytykę.
    • Ciekawy 2019-07-10 09:41:04
      Jeżeli tak dużo wiesz o argumentach związkowców to podaj jeden merytoryczny , tylko błagam nie ten o wyprowadzaniu kasy z funduszu Spółki no to propaganda i raczej to były Prezes ją wyprowadzał na durne projekty i kancelarie prawne za grube miliony!!!!
      • Pomocny 2019-07-10 21:59:26
        Spiesze z pomocą! Otóż, głównym powodem takiej reakcji związkowców jest chęć kradzieży wypracowany przez JSW zysków odłożonych w funduszu stabilizacyjnym, który jest ratunkiem w okresie dekoniunktury. Bardzo proszę.
      • Ja 2019-07-10 22:27:15
        Chłop najwyraźniej szuko państwowej roboty-lekko,łatwo i przyjemnie -tylko te związki.I z roboty nici:)
    • Kaś 2019-07-10 18:40:42
      Ten leśny dziadek wygłaszający swoje mądrości jest żałosny:(Autorytet górniczy się znalazł-śmiechu warte.Paplanina po prostu:(
      • Zoo 2019-07-10 19:50:31
        Czy tego gościa wyciągnęli z muzeum figur woskowych?Co to w ogóle jest ta jego wypowiedź?Analityk sytuacji wewnątrz JSW się znalazł-żałosne.Wróżbita Marian:)
    • Lolek 2019-07-10 18:47:55
      A kto to jest ten starszy pan?Dlaczego poważny portal gospodarczy jak mi się wydawało publikuje takie prawdy objawione osób,które powinny bawić wnuki i im opowiadać bajki.
      • Czytelnik 2019-07-10 20:00:42
        Na całe szczęście na końcu rozmowy gościu się przyznał,że się nie zna na włóknach węglowych,bo już myślałem,że zna się na wszystkim.Nie wystarczy się sfotografować na tle regałów z książkami,żeby udawać autorytet ds górnictwa i sytuacji w JSW.Żałosne
    • Lolek 2019-07-10 18:58:11
      Podejrzanie pachnie mi ta wypowiedź śp.prof.Barczakiem i byłym prezesem JSW J.Zagórowskim:(
    • Niestety 2019-07-10 21:52:26
      Popieram w pełni to co mówi ten gość! Za chwilę ZZ będą chciały odwołania Papieża :) w głowach im się poprzewracało. Jedyne co potrafią to manipulować kłamstwem i ubijać własne interesy! Należałoby prześwietlić dokładnie majątki ich i ich rodzin.
      • Marian. 2019-07-14 17:47:04
        Związki zawodowe zawsze chcą robić zadymę. Właścicielem spółki jest skarb państwa.
  • Fakt 2019-07-10 07:24:08
    W tym wypadku związkowcy nie mieli i nie mają racji. Dodajmy że to reprezentatywni związkowcy i tylko oni bronili prezesa bo razem interesy robią, a prezes pozwalał im na pełną samowolę z kształtowaniem zatrudnienia w spółce włącznie. Broniąc prezesa bronili wyłącznie siebie. Większość ZZ działających w JSW popiera ministra energii i również chciała odwołania prezesa. Miejmy nadzieję że nowy prezes pokaże reprezentatywnym pasożytom gdzie ich miejsce.
  • Daniel 2019-07-10 08:06:23
    Panie Marianie z całym szacunkiem dla Pana ale widzę że swój broni swojego to czyli Pana zdaniem lepiej żeby prezesem JSW został człowiek ,który przyjedzie z warszawki na białym koniu i o górnictwie wie tyle co kot napłakał niż np. Człowiek ,który wie jak kombajn ścianowy załończyć . To ja gratuluję Panu Szczęść Boże
    • Obserwator 2019-07-10 09:38:17
      Super opinia, gratuluje. A tak w woli ścisłość to Daniel Ozon był właśnie z Warszawy, alw faktycznie niema Warszawki. Co do złożenia kombajnu to chyba od tego nie jest Prezes, ale skoro Ozon to potrafił to pewnie nadal będzie pracował w górnictwie, a nie w funduszach
  • Nero 2019-07-10 08:38:53
    Dobrze że ten baran nie kieruje już żadną spółką nie rozumiem dlaczego wypowiada się na tak poważnym portalu
    • Jestem 2019-07-10 09:42:00
      Ty się za to mądrze wypowiedziałeś i na temat. Gratuluje poziomu kultury
      • Nero 2019-07-10 20:14:41
        Jak się czyta wypowiedzi takich baranów jak Ty i ten leśny dziadek trudno zachować kulturę
  • l-4 2019-07-10 10:11:28
    Brawo nareszcie ktoś napisał prawde w niekturych zwącholach jest po 100-150 członków i wielki związek np.kątra ,maszyniści,a przewodniczący siedząna w delegacjach za 6-8tyśięcy miesięcznie jaja jakieś i tak jest na wszystkich kopalniach ktoś musi pierdolnąć wstól bo panoszą sie jak niewiem czs komuny ponoć minoł tylko na KOPALNIACH dalej władza do związków należy !!!!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.220.239