PARTNERZY PORTALU

Na horyzoncie nowe kopalnie węgla koksowego

Znajdujący się na unijnej liście surowców strategicznych węgiel koksowy jest potrzebny do produkcji stali. A bez stali nie ma mowy o gospodarce niskoemisyjnej. Zdjęcie ilustracyjne Fot. mat.pras. OKD
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: wnp.pl (JD)
  • Dodano: 15-06-2019 06:00

Grupa Kapitałowa Balamara Resources Limited realizuje projekt „KWK Nowa Ruda Węgiel Koksujący”. Zamierza wybudować kopalnię wydbywającą węgiel koksowy. Po nowe złoża węgla koksowego zamierza też sięgnąć Jastrzębska Spółka Węglowa. Budowa nowej kopalni Bzie-Dębina przez JSW to jedna kluczowych inwestycji, która ma zwiększyć bazę zasobową spółki.

  • Znajdujący się na unijnej liście surowców strategicznych węgiel koksowy jest potrzebny do produkcji stali. A bez stali z kolei nie ma mowy o gospodarce niskoemisyjnej.
  • Transformacja w stronę przemysłu niskoemisyjnego będzie w kolejnych latach skutkować większym zapotrzebowaniem na samochody elektryczne czy wiatraki. 
  • Będzie się to wiązać ze wzrostem popytu na stal. Przykładowo, żeby wyprodukować jedną tonę stali potrzeba 500-700 kg węgla koksowego, a średniej wielkości wiatrak to 200 ton węgla koksowego.  
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

EEC Trends: poznaj megatrendy decydujące o przyszłości gospodarki, szansach rozwojowych i jakości życia. Osiem zróżnicowanych tematycznie i formalnie sesji, od dynamicznych debat poprzez indywidualne rozmowy na scenie po prezentacje dobrych praktyk i case studies. Już 25 lutego w Warszawie. Zarejestruj się!

KOMENTARZE (17)

Do artykułu: Na horyzoncie nowe kopalnie węgla koksowego

  • Powietrze 2019-06-24 14:53:48
    Kopanie są nam potrzebne ale palić w kotłach nie polecam , bardziej polecam kotły ekologiczne na pellet z firmy kostrzewa są wydajne zapraszam do zajrzenia na stronę teraz jest super promocja , kupujesz zyskujesz
  • victoria 2019-06-17 07:16:14
    Balamar i nowa Ruda tu swoje skrzydła rozwinęli działacze SLD. Począwszy od Ryszarda Zbrzyznego SLD poprzez Marka Dyducha SLD
  • Prank 2019-06-16 22:11:12
    A co z kopalnia Krupiński?? Przecież złoża tam są ogromne!! O tym to nikt nie napisze
    • "Krupiński" 2019-06-16 22:49:18
      już niedługo krupiński posłuży do wydobycia złoża pod Orzeszem redakcja szanowna jest mało dociekliwa w tej kwestii
  • Qaq 2019-06-16 21:13:55
    Chyba zapomnieliście o Dębieńsku, w końcu rada nadzorcza ani nowy zarząd JSW nic nie wspominali o zmianie strategii, więc zapewne plany byłego prezesa Ozona będą realizowane, oczywiście po uszczelnieniu kontroli wydatków na wyjazdy służbowe. ;-)
    • et 2019-07-04 22:44:53
      Nie mogą wspominać o Dębieńsku bo jeszcze nie przejeli Praire.
  • Jo 2019-06-15 19:19:45
    Śląskie a nie polskie. Śląsk i tak zaniedługo się odłączy od Polszy. A wy gorole nie zmienicie już tego kierunku.
    • RAS 2019-06-15 22:01:41
      Jo, musimy Cię zmartwić, rezygnujemy z autonomii, ale w zamian przyślemy do Ciebie kilka rodzin uchodźców zamiast goroli, ubogacą Cię kulturowo, odpowiada?
    • Brodaz 2019-06-16 10:08:46
      A niech się odłącza.Będziesz żarł ten węgiel na obiad tempy hanysie.Polski fungiel jest najgorszej jakości i najdroższy ze względu na warunki geotechniczne.Tak,że ostygnij i ciesz się ,że ze względy na koniunkture jeszcze te bastiony komunistycznej polityki jakoś w ciągłej agoni ale dychają.Jak koniunktura klęknie to pojedziesz demonstrować do Warszawy.I będziesz się jej trzymał jak ciele krowy.
      • Koti 2019-06-16 23:22:24
        Palant jesteś
    • Szwejk 2019-06-16 10:26:32
      A gdzie ty masz Ślonzoków na Śląsku???Chyba ostali się jak indianie na wiochach na Śląsku!!!Reszta to wszystko ludność napływowa!!!! Nikt na Ślonsku nie zamierza robić z siebie błazna!!Ja miałem w wojsku więcej niż 1/3 chłopaków ze Śląska!!!Tylko jeden był niereformowalny i fanzolił po Śląsku!!!Skończył jakąś zawodówkę i jak mówili jego koledzy mieszkał na jakiejś wsi zabitej dechami gdzie nie docierała cywilizacja!!!Nie chciałbym skłamać ale mówili że pochodzi gdzieś z okolic Tworoga czy coś takiego!!!Jak miał służbę podoficera to dowódca zaraz go kazał zmienić bo nie rozumiał co on mu melduje!!!!Dlatego był wyznaczany przeważnie na warty i drużynki robocze!!!Zawsze wtedy jego bezpośrednim przełożonym był ktoś ze Śląska z wykształceniem średnim!!!Jak się taki zdenerwował na coś nie dało się zrozumieć nawet jednego słowa!!Chociaż wiedzieliśmy co to jest hasiok!!!Reszta jego słów to czarna magia!!!Co było najdziwniejsze to kolega z Lgoty Zabrskiej mówił czysto po Polsku!!!!Trudno było się dogadać z tymi ze Śląska cieszyńskiego!!!Zwłaszcza z tymi którzy się tam urodzili a ich rodzice pochodzili z kieleckiego!!!Nie wiem dlaczego ale właśnie tacy puszyli się gwarą ze Śląska!!!
      • edie 2019-06-17 09:27:24
        I na podstawie doświadczeń z wojska wiesz wszystko o Śląsku i gwarze śląskiej. Brawo!
    • psychiatra 2019-06-16 10:36:59
      Jo nie pij alkoholu w czasie upałów.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.240.35