OT Logistics: dla operatorów portowych nadchodzą dobre lata

OT Logistics kontynuuje działania restrukturyzacyjne i optymalizujące . W roku 2022 zamierza zakończyć inwestycje w porcie w Gdyni, związane głównie z obsługą przeładunków ro-ro. Kontynuuje także modernizację urządzeń portowych i przeładunkowych w Świnoujściu. O perspektywach operatora portowego i planach inwestycyjnych na 2022 rok wypowiada się w rozmowie z WNP.PL prezes OT Logistics, Konrad Hernik.

  • OT Logistics wraz ze spółkami tworzącymi grupę kapitałową jest jednym z największych operatorów portowych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.
  • - Planując rok 2022, ale też patrząc w szerszym horyzoncie prognostycznym, spodziewamy się, że dla operatorów portowych nadchodzą dobre lata.
  • Szczególnie dobrze rozwijał się segment ro-ro obsługiwany przez OT Port Gdynia, spółkę portową, która posiada terminal przeznaczony do obsługi ro-ro głównie klientów skandynawskich.
Decyzja o szybkim rozpoczęciu restrukturyzacji w roku 2020 była koniecznością. Po odzyskaniu stabilności finansowej Grupa OTL śmielej może patrzeć w przyszłość – mówi prezes OT Logistics, Konrad Hernik.  

Spoglądając w perspektywę roku 2022 i dalej nasz rozmówca spodziewa się, że dla operatorów portowych nadchodzą dobre lata. Porty zaczynają być mocno przepełnione, obrót towarowy systematycznie rośnie.

- Notowaliśmy coraz większą dynamikę asortymentu, szczególnie towarów drobnicowych, związaną z koniunkturą w przemyśle. Dobrze rozwijał się segment ro-ro obsługiwany przez OT Port Gdynia, naszą spółkę portową, która posiada jedyny w Polsce terminal przeznaczony do obsługi ro-ro głównie klientów skandynawskich. Notujemy w tym segmencie bardzo dużą dynamikę i spodziewamy się dalszego wzrostu obsługi tej kategorii towarów – mówi Konrad Hernik. - Widzimy  również dobre perspektywy obrotu towarowego związane z przemysłem hutniczym.

Jego zdaniem mamy do czynienia z postpandemicznym ożywieniem gospodarki i o ile w roku poprzednim towary związane z przemysłem hutniczym nie były liderem wzrostów, to po odbiciu  rosną one dynamicznie.  OT Logistics to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi grupę kapitałową jest najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce i jednym z największych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, śródlądowym, a także spedycji i logistyce oraz prowadzi usługi przeładunkowo-składowe w oparciu o port śródlądowy we Wrocławiu oraz o terminale morskie w Świnoujściu, Gdyni i chorwackim porcie Rijeka. Akcje OT Logistics od 2013 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: OT Logistics: dla operatorów portowych nadchodzą dobre lata

  • Tadeo 2022-02-01 09:25:03
    port w Gdyni rozwija się dynamicznie, a plany rozbudowy pokazują możliwość 2x zwiększenia przeładunków, jednak jest PROBLEM. Dojazd do portu nie spełnia unijnych norma i od lat jest wielkim problemem. Nowa Droga Czerwona ma być budowana przez Państwo, konieczność i korzyści dostrzega rząd oraz Premier MM, jednak od 2 lat, ws. 6km nowej drogi, panuje cisza. Miasta zakorkowane, dalszy rozwój przeładunków z problematycznym dostępem drogowym to PROBLEM!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.129.52
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!