PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Piękna katastrofa rosyjskiego Superjeta. Linie lotnicze zostały na lodzie

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
03-09-2019 20:00 |  aktualizacja: 03-09-2019 19:05
Piękna katastrofa rosyjskiego Superjeta. Linie lotnicze zostały na lodzie

Suchoj Superjet miał rozruszać rosyjski przemysł lotniczy

Fot. SuperJet International/Wikipedia/CC BY-SA 2.0

Od upadku ZSRR marzeniem Rosji jest wykrojenie znaczącego udziału w rynku producentów samolotów pasażerskich. Jednak najnowsze anulowanie dużego zamówienia złożonego przez linie S7 pokazuje, jak niestabilna jest sytuacja w rosyjskim przemyśle lotniczym i jak wątłe są szanse na rynkowy sukces.

  • Superjet miał rozruszać rosyjski przemysł lotniczy, brakło jednak pieniędzy.
  • Anulowanie planów produkcji uderzy w wielkie rosyjskie linie lotnicze.
  • Popyt na maszynę jest znikomy, Rosjanie wciąż nie potrafią wykroić solidnego kawałka tortu w rynku producentów samolotów pasażerskich.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (24)

  • Konrad 2019-09-03 20:19:39
    a czemu "Piękna" ta katastrofa ? czyżby dlatego że autor/redaktor z jakiegoś wydumanego powodu nienawidzi Rosji ?? ... bo tak ? od jakiegoś czasu ten portal zaczyna zajeżdzać PiSowskimi funkcjonariuszami zatrudnionymi jako dziennikarze
    • elek 2019-09-04 08:22:01
      To jest cytat z piosenki
      • Stanisław Jarzyna 2019-09-04 08:33:47
        Nawet jeśli to cytat to czy jego zastosowanie jest tutaj właściwe? Ja również zauważam wydostające się tu i ówdzie opary pisowskiej propagandy przy braku treści merytorycznych.
    • franek 2019-09-04 10:20:58
      a może szykują się do wojny?
  • tituszka z Krymu 2019-09-03 21:55:13
    ruskie potrafią tylko bombardować pozycje syryjskich cywili w Syrii takie to gieroje ale własnego ala'tupolewa nie potrafią stworzyć
    • boooo 2019-09-03 22:17:48
      Oni nawet działajacej pralki nie potrafią zrobić a co dopiero samolot
      • paws 2019-09-10 20:19:21
        uwierz mi, u nas też nie potrafią. Wiem, bo miałem "polską" amicę. Szrot jakich wiele
    • Marco 2019-09-03 22:59:36
      Porównaj straty Boeinga z 737 Max. Superjet będzie latał, to dobry samolot... napewno lepszy niż samolot z made in Poland
      • P 2019-09-04 00:19:27
        Co za bzdura
    • Walerian Dąbrowski 2019-09-04 10:01:55
      tituszka z Krymu Jak Ty jesteś z Krymu to ja z Ciaputkowa Małego skoro nawet wplatasz Tu - polewa do produktu Suchoja.
    • West 2019-09-05 12:25:07
      Jaby używali takiej taśmy klejącej jak polskie orły używają do budowy lodołamaczy wtedy osiągneli by na pewno sukces ale jej nie majå ;-)))))
  • Krzysztof Mróź 2019-09-03 23:00:34
    Żałosny tytuł artykułu. A co potrafi Polska która jest montownią?
    • Krzysztof 2019-09-09 06:44:32
      Może dumałeś o Słowacji i Czechach...
  • J. 2019-09-03 23:35:13
    Jak katastrofa może być piękna? Poza tym jaka katastrofa ? Żenada.
  • Ryszard 2019-09-04 08:35:34
    Boeing 737 max to jest dopiero katastrofa - już ponad 500 ofiar ludzkich a teraz straty sięgające miliardów dolarów.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.231.247.139