PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

PKN Orlen o płacach ze związkowcami. Tak szybkich podwyżek nie było nigdy

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
06-12-2018 10:40 |  aktualizacja: 06-12-2018 10:39
PKN Orlen o płacach ze związkowcami. Tak szybkich podwyżek nie było nigdy

Po raz pierwszy w historii w PKN Orlen udało się podpisać porozumienie płacowe jeszcze przed rozpoczęciem roku, którego dotyczy.

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Nigdy wcześniej PKN Orlen i związkom zawodowym działającym w płockim koncernie nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek płac na dany rok jeszcze przed jego rozpoczęciem. A z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia.

  • Po raz pierwszy w historii w PKN Orlen udało się podpisać porozumienie płacowe jeszcze przed rozpoczęciem roku, którego dotyczy.
  • Większość pracowników spółki otrzyma w 2019 roku 250 zł obligatoryjnej podwyżki wynagrodzeń.
  • Jednocześnie zarząd spółki porozumiał się ze związkowcami w sprawie zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (19)

  • Wierny Poddany 2018-12-06 11:37:15
    Bardzo się cieszę, że płacone przeze mnie na stacjach Orlenu pieniądze pójdą na tak szczytny cel. W związku z tym liczę na dalsze podwyżki cen paliw.
    • mgr.inz 2018-12-06 11:58:30
      jarosław polske zbaw! i bardzo dobrze walic podwyzki januszom w tdi wyborcom pisu. niedlugo z 500+ nie zatankują swojej furmanki do pełna!
      • Własnie tak sie zachowywaliscie 2018-12-06 16:31:54
        Własnie taką pogardę dla ludzi okazywaliście za czasów PO/PSl teksty typu, janusze , mohery , pisory, tyle że lemingi tez zarabialy grosze ! Zasoby ludzkie to były dla takich cwaniaków waciaki ! Dopiero prezes Obajtek z ekipą, podszedł racjonalnie do tych spraw, dlatego ludzie go szanują i panuje spokój. Jezeli chodzi o podwyżki na diesla, to zawsze możesz wyjechać do Francji albo Rimini. Bronek Bigosowy mówił, że emigracja to szansa. Poza tym rudy ma wrócić na białym koniu, może cie weźmie na koniuszego.
    • Mmm 2018-12-07 07:54:49
      Wierny. Rozumiem, że ty pracujesz za najniższą od 20 lat wobec tego nie wzrośnie cena mleka,masła, butów czy czegokolwiek co tam ta twoja firma produkuje?
    • Adam 2018-12-08 08:21:54
      A co ludzie maja robic za darmo?A ceny ida w gore,zastanów sie cicwierzu
  • Adam 2018-12-06 12:55:56
    Ale wiecie, że cena paliwa to podatki i zakup produktu ? Zarobki pracowników to mały procent. Tym bardziej, wzrost wynagrodzenia powinien być dobrze odbierany bo przecież dążymy do Zachodnich standardów płacowych, czy nie ?
    • Janusz 2018-12-06 14:58:39
      W koncernie zarabiają już jak na zachodzie.
      • Artur 2018-12-06 15:58:49
        Zależy kto sprzedawca albo podjazdów ma najniższa krajowa
      • Pjoter 2018-12-09 10:15:36
        szeregowy pracownik narażający życie i zdrowie dostaje mniej niż imigrant zarobkowy na zasiłku na zachodzie
  • Dzban 997 2018-12-06 14:49:44
    Ale żeby dać pracownikom stacji Paliw Którzy stają w każde święto jak taki Dzban to nie po co. Niech pracują za 2000zl bo po co mu wiecej. Skoro możemy robić w każde święto a wy z centrali z (...) w domu siedzicie.
  • Anonim 2018-12-06 18:57:08
    Wszystko pięknie super tylko gdzie w tym wszystkim zwykli pracownicy stacji? Co pracują świątek, piątek czy sobotę. No i jeszcze niedziele wolne od handlu