Prof. Mariański: otwieramy coraz więcej luk w prawie podatkowym

Prof. Mariański: otwieramy coraz więcej luk w prawie podatkowym
Prof. Adam Mariański był gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fot. PTWP
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Bogdan Bugdalski
    Bogdan Bugdalski
  • Dodano: 29-09-2021 06:01

Na zmianach podatkowych wynikających z Polskiego Ładu zyska spora część społeczeństwa, ale bardzo niewiele. Natomiast jest całe gremium osób, które teoretycznie stracą, chyba że powiedzą dość i pójdą w szarą strefę, albo zmienią formę prowadzenia działalności gospodarczej - uważa prof. Adam Mariański. Prezes Krajowej Rady Doradców Podatkowych źle ocenia również sposób wprowadzenia podatku przychodowego, bo to kolejne uderzenie w polskie firmy, z których wiele boryka się z problemami finansowymi.

  • - Podatki powinny być pobierane takie, jakie są potrzeby. Ale nad potrzebami trzeba się zastanowić. Ja się nie zgadzam, żeby od mojej ciężkiej pracy był zabierany podatek na potrzeby tych, którym np. nie chce się pracować – mówi prof. Mariański.
  • Przy odpowiednim zaplanowaniu, ale też wiedzy o tym, jaki będzie dochód, można będzie nie tylko nie zapłacić wyższych podatków, ale i znacząco obniżyć obecne.
  • – Według zapowiedzi podatek przychodowy miał dotyczyć korporacji, a to jest podatek od wszystkich spółek opodatkowanych CIT, także start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśla prof. Adam Mariański.
Polski Ład wprowadza duże zmiany zarówno w zakresie podatków dla osób fizycznych, w tym osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorców działających w formie spółek. Czy to są zmiany idące w dobrym kierunku?

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Prof. Mariański: otwieramy coraz więcej luk w prawie podatkowym

  • Tomasz 2021-09-29 10:12:12
    Straszenie rodem z totalnej targowicy! Gdy już Polacy odczują różnicę to nie będzie miejsca aby ich dalej trzymać w przekonaniu, że nic się nie da! Jak to jest, że lukami w prawie ten przedstawiciel układów nie martwił się wcześniej tylko teraz gdy to Polakom ma się realnie polepszyć? I to ponowne martwienie się o wielkie korporacje, które mają płacić podatek przychodowy i mówienie o ich mitycznych wiecznych "stratach". Ja prdl.... komu oni to wciskają? Jak to możliwe, że TVN od 20 lat nie płaci realnie podatków w Polsce, jak to możliwe, że Carrefour też nie płaci realnych podatków od początku jego istnienia ale wciąż tu "boryka się z problemami finansowymi"??? Idź pan z tymi kłamstwami w piz.......u!
    • Hiob 2021-09-29 18:45:53
      TVP za to płaci
      • Zawiedziony 2021-09-30 07:20:59
        Szkoda, że nie sfinansują ci leczenia psychiatrycznego, bo berecik strasznie cię uwiera.
    • gosc 2021-09-30 13:39:17
      Pisowski idiot idź na jakiś kursy jak chcesz lepiej zarabiać a nie od ludzi kraść, socjaliści pie rdoleni
    • stefan 2021-10-01 13:35:19
      Tomek masz rację, ciekawy natomiast jest hejt w poniższych komentarzach na ciebie ciekawe z czego to wynika, braku edukacji, nie chcą rodacy przyjąć do wiadomości że są wyrobnikami europy i nie wiele trzeba zrobić by to się zmieniło
  • Przedsiębiorca 2021-09-29 10:11:49
    Powyższe komentarze są wystarczającą pochwałą Nowego Polskiego Nieładu, qed
    • Tomasz 2021-09-29 10:17:58
      Kolego, ty myślisz, że ludzie nie zauważą, że piszesz sam do siebie? Wszystkie komentarze napisałeś ty sam co widać po ich treści. Robisz tu za trolla bo taki wypływ trolli widzę zawsze pod każdym artykułem dotyczącym programu "Polski Ład". Troll PO czy Konfederacji? Łatwo was rozpoznać po treści tych wypocin.
      • Nie pluj do dzbana, z którego będziesz pił. 2021-09-29 12:34:39
        Te... "demaskator"! Sam pełnisz rolę trolla, bo oprócz opluwania niczego konkretnego na temat nie napisałeś, bo i pewnie nie mogłeś z powodu niskiego pułapu twoich myśli! I pewnie taką rolę dostałeś! Swoją drogą najlepiej do takiej roli nadają się właśnie ofiary POparańskiej rewolucji w szkolnictwie, szumnie nazywanej "reformą"!
  • JuzSieNieDamNabrac 2021-09-29 09:35:15
    PONIŻEJ znane hasełka: Dodajcie jeszcze "Polski Ład" "Niech żyje polska klasa robotnicza, przodująca siła robocza" "Każdy pijak robi nijak" "Cukier krzepi" "Kobiety na traktory" Młodzieży - naprzód do walki o szczęśliwą, socjalistyczną wieś polską "Do pracy! najlepiej orzeźwia i wzmacnia" "Wstąp do wojska, broń ojczyzny" "Polski rower na polskie drogi" "Polacy na morze" "Bimber przyczyną ślepoty" "Pozdrawiamy kobiety pracujące dla pokoju i rozkwitu ojczyzny" "Coś Ty zrobił dla odbudowy?" "Przyjaźń polsko-radziecka to pokój, niezawisłość, szczęśliwe jutro naszej ojczyzny"
  • JużSieNieDam 2021-09-29 09:17:50
    Polski Ład? Typowa narodowo-socjalistyczna narracja.
  • Pracodawca wraz z pracobiorcami 2021-09-29 08:20:11
    "My się nie zgadzamy, żeby od naszej ciężkiej pracy był zabierany podatek na potrzeby tych, którym np. na rzecz elektoratu, któremu nie chce się pracować"

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.214.224.207