PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną ISD Huty Częstochowa

Autor: Adam Sierak
04-09-2019 14:06 |  aktualizacja: 04-09-2019 14:31
Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną ISD Huty Częstochowa

Z komunikatu Sądu Okręgowego w Częstochowie wynika jednak, że dzierżawa to jedyna szansa na utrzymanie tymczasowej produkcji w Hucie Częstochowa

pixabay.com

Kolejny zwrot akcji w sprawie Huty Częstochowa. Sąd 4 września ogłosił upadłość likwidacyjną zakładu i wyznaczył syndyka masy upadłościowej. Do 9 września br. można składać oferty dzierżawy przedsiębiorstwa.

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu Sądu Okręgowego w Częstochowie, przesłanego do redakcji WNP.PL:

Sąd oddalił wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży złożony przez Corween Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (który działa w ramach grupy Liberty Group) na mocy art.20 ust.1 w zw. z art.56a ust.1 Prawa upadłościowego - wnioskodawca nie posiada legitymacji do złożenia wniosku, albowiem nie jest wierzycielem dłużnika (stwierdzono brak skutecznej umowy cesji wierzytelności).

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (29)

  • pracownik 2019-09-04 14:31:33
    syndyk będzie sprzedawał latami, czyli huta zostanie zamknięta !
    • Andrzejek 2019-09-04 15:39:22
      Ale sąd odda wcześniej w dzierżawę
    • Stary 2019-09-04 16:51:49
      Gdyby tak było to przez te lata odzyskał by mniej niż teraz mu proponowali zastanów sie chodzi o dzierżawę już pewnie wiadomo dla kogo bo dzierżawiąc zakład po jakimś czasie może byc to samo co teraz hehe
    • Okradziony w OFE 2019-09-04 17:40:10
      Syndyk NIGDY niczego nie sprzeda. Wydzierżawi hutę za tyle, żeby mieć godziwe wynagrodzenie, co kwartał machnie do sądu sprawozdanie, i będzie żył długo i szczęśliwie! Znam firmę, która jest w upadłości od roku 1993! Teraz upadlość prowadzi już syn pierwszego syndyka i nie wykluczone, że za 5-6 lat przejmie zarządzanie upadłością wnuk pierwszego syndyka. A wierzyciele, oczywiście, dostają co kwartał p 100 złotych, więc nikt nie zarzuci syndykowi, że nie zwraca długu. Normalka! Syndycy to kasta jeszcze bardziej bezkarna niż sędziowie.
  • Andrzejek 2019-09-04 14:34:15
    No cóž być może najlepsze rozwiązanie bo sąd sam ustali najbardziej wiarygodnego inwestora który zrobi porządek z kumoterstwem ciotkami i pociotkami-czyli pieczarkarnią i tymi którzy rozłożyli zakład na łopatki....ukra.....mi.Aha i jeszcze nasze KOCHANE związki zawodowe które przecież tak prężnie działają.......
    • NA 2019-09-04 18:19:01
      Hute na łopatki rozkładali Ci sami ludzie, co jeszcze tak nie dawno rozbrajali JSW! Czy to przypadek? Wystarczy sprawdzić kim w HCz i jaką rolę pełnił były już, wielbiony przez związki prezes Daniel Ozon! Co się stało po jego odejściu z tych zakładów. W jakiej teraz kondycji jest JSW? Co ją czeka w niedalekiej przyszłości? Czyżby los HCz był bliski JSW? Gdzie są służby w tym kraju, bo Ci co za to odpowiadają są bezkarni!
    • greg 2019-09-04 23:01:32
      Tak,tak,tak se tłumacz.
  • Rudy 2019-09-04 14:43:19
    Cognor do ewentulanej dzierżawy powinien mieć zgodę UOKIK. To przez kilka miesięcy oczekiwania na taką zgodę z Huty nawet śrubki nie zostanie. Sędzia kalosz! Na bank zakład szybko ruszy! Chylę czoła.
    • Limba 2019-09-04 14:49:41
      Kolego Rudy, Nie musi mieć, bo ma aktualnie tylko 8% rynku POLSKIEGO.
    • Rudy 2019-09-04 14:55:20
      Limba, nie o procenty chodzi a o obrót. Sama Huta ma taki a cóż łącznie z COGNOREM: (...)łączny obrót na terytorium Polski przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji w roku obrotowym poprzedzającym rok zgłoszenia przekracza równowartość 50 mln euro (...)"
      • Limba 2019-09-04 15:10:29
        Zobaczysz, ze nie będzie takiego wymogu. Tylko wtedy napisz, ze się myliłeś..
      • Rydy 2019-09-04 15:16:35
        Ponieważ mamy w kraju równych i równiejszych?
      • hulajdusza 2019-09-04 17:22:54
        były przekręty z wieloletnią dzierżawą, więc tam były wyroki po myśli uokik, ale tu jest likwidacja, jest syndyk, wiec raczej dziwne by było mieszanie uokik do tego procesu
      • Rudy 2019-09-06 18:18:40
        Limba, to jak tam Twoja znajomość zagadnienia koncentracji? Patrz no, a jednak musieli złożyć wniosek!! Gratuluje Sędziemu!! Liberty odrzucenie bo UOKIK, a lokalni nie.... o jak szybko ta dzierżawa, za 6 miesiecy? 5 września COGNOR złożyli wniosek!
  • Limba 2019-09-04 14:45:50
    Brawo Cognor !
  • Hutnik 2019-09-04 15:19:53
    Huta do zaorania.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.205.109.82