PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Takiej sytuacji w branży leasingowej nie było od czasów kryzysu finansowego

Autor: Bartosz Dyląg
30-07-2019 20:00 |  aktualizacja: 30-07-2019 18:22
Takiej sytuacji w branży leasingowej nie było od czasów kryzysu finansowego

2019 będzie trudnym rokiem dla branży leasingowej.

Fot. shutterstock

W pierwszym półroczu firma PKO Leasing w osiągnęła 14-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku. Jednak prognozy PKO Leasing mówią o tym, że dynamika całego rynku leasingowego może być zerowa lub nawet ujemna. Jeżeli to się sprawdzi, drugie półrocze może być jeszcze gorsze.

Lider krajowego rynku leasingu, PKO Leasing w pierwszym półroczu osiągnął historyczny wynik sprzedaży na poziomie 5 mld zł, co przełożyło się na 14-proc. wzrost wartości udzielonego finansowania mierzony w porównaniu do pierwszego półrocza 2018.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (11)

  • Maciej 2019-07-30 22:39:34
    Pierwsze półrocze było rekordowo dobre, a drugie może być jeszcze gorsze? Jest rekordowo dobrze, że tak dobrze nie było od czasu... kryzysu? To ma być jakaś samospełniająca się przepowiednia kryzysu?
    • Uczta sie jak chceta. 2019-08-05 19:27:29
      Tak właśnie formułują swoje myśli ofiary POpaprańskiej "reformy" szkolnictwa! W tej chwili mamy wylew takich absolwentów, którzy znajdują pracę za głodowe stawki najczęściej jako "redaktorzy" (zapchaj-dziury) na różnego rodzaju platformach internetowych, bo pracy w przemyśle nikt im nie oferuje ze względu na zerowe kwalifikacje! Tak przynajmniej niczego nie zepsują (jak twierdzą ich pracodawcy) ... oprócz nerwów czytelników!
  • leszek 2019-07-31 06:49:05
    Nie trzeba być ekspertem aby to stwierdzić. Sam zastanawiałem się nad Leasingiem ale jak się okazuje kredyt lepiej wychodzi lub wynajem. Tym bardziej, że nasz mądry rząd właśnie pozbawił korzyści przedsiębiorców w powyższym zakresie. Lepiej wynająć od kolegi ;)
    • Ziomus 2019-07-31 08:15:46
      Napisz co lupiesz ze cie stac wynajmowac... Chyba ze jeszcze nie wiesz ze musisz oddac pozyczone pieniazki
    • Are 2019-07-31 20:22:51
      A co analizujesz że kredyt wychodzi lepiej a tym bardziej najem? oddałeś kiedyś wyjmowane auto do dealera? Zachęcam od razu dolicz 5000kosztow za wszystkie rysy na aucie😉
      • hehe 2019-07-31 23:54:42
        To i tak się bardziej opłaca niż sprzedaż auta samodzielnie ;) Mam gablo za 360k i na koniec szykuje się na 36k dopłaty za uszkodzenia. I tak wyjdę na swoje bo na utracie wartości przez dwa lata wyszedłbym gorzej;) Czà umić liczyć kmiocie :)
  • Mirosław 2019-07-31 09:55:21
    Jeszcze niedawno wszystkie samochody kwasingowaliśmy w RLPL. Od przejęcia ich przez PKO Leasing, warunki znacznie gorsze i został już ostatni pojazd. Teraz lepsze warunki oferuje konkurencja. Wystarczy się rozejrzeć.
  • Szczujnia 2019-07-31 11:23:36
    Ale szczujnia ja pier..... Tusk wam kazał to napisać czy inny @ebil
  • Niko 2019-07-31 15:43:21
    PKO dlaczego nie podają ile aut zabrali klientom!!! Najgorszy leasing jaki znam wciskają ludziom auta zauważają dochody żeby tylko klient dostał. A potem niech się martwi, propaganda jak za Gierka ale czemu mnie to nie dziwi jaka władza takie firmy państwowe!!!!!!!
    • gagaha 2019-07-31 23:56:04
      wzioł lizing bez zdolności i marudzi hehehe

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.171.146.16