PARTNERZY PORTALU

Węglokoks chce utrzymać produkcję i repolonizować Hutę Pokój

Węglokoks chce utrzymać produkcję i repolonizować Hutę Pokój
Huta Pokój w Rudzie Śląskiej specjalizuje się w kształtownikach. Fot. Mat. pras.
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Piotr Myszor
  • Dodano: 08-08-2019 11:50

Węglokoks i Huta Pokój podpisały porozumienie, które zapewni hucie utrzymanie produkcji. Według komunikatu Węglokoksu prace nad biznesplanem dla Huty Pokój są kontynuowane. Zakładają m.in. repolonizację firmy.

  • Zadłużenie Huty Pokój w bankach sięga ponad 60 milionów złotych.
  • Według Węglokoksu rozwiązaniem, które zapewni rozwój przedsiębiorstwa, jest odzyskanie majątku przez Skarb Państwa.
  • Węglokoks stawia na rozbudowę aktywów logistycznych oraz stworzenia parku innowacji i nowych technologii na niewykorzystywanych obecnie terenach. 
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (35)

Do artykułu: Węglokoks chce utrzymać produkcję i repolonizować Hutę Pokój

  • HENRYK YERZAK 2019-08-16 16:05:26
    A Łysy jak szlifował tak dalej szlifować będzie jak na tym zdjęciu. Rób badanie rób szlifując sobie powoli grób.
  • 2+2= no no no bedzie 2019-08-14 19:46:11
    przejmie państwo i długi i problemy znikną. czary mary hokus spokus. reformy wg tej władzy. bogata spółka państwowa przejmuje bankruta i ... cud... bankrut już nie ma długu. a że nadal generuje straty, dobry wujaszek ma finansową czkawkę. kogo to... ważny jest przekaz. a efekt jak za komuny.
  • Stalownik 2019-08-09 10:16:08
    Huta Pokój miała być częścią tzw. Śląskich Hut Stali. Powstanie ŚHS było ogłaszane przez ekipę ministerstwo-Weglokoks kilka razy razem z terminami ich powstania. I co ? Co się stało ze sztandarowym projektem ŚHS , cudowne dziecko wiceministra GT i wiceprezesa Krzysztofa Mikuły. Nie ma Śląskich Hut Stali, nie ma już w Węglokoksie P. Mikuły, P. Tobiszowski nie jest juz ministrem a jest europosłem. Z obiecanek, ambitnych planów co zostało ? Kupa bałaganu, bankrutująca huta i może coś jeszcze ..... . Osoby odpowiedzialne za ten "bajzel" należy jak najszybciej rozliczyć. Ej służby do roboty !!!
    • Orion 2019-08-09 12:04:28
      No co się stało ? Projekt ŚHS był autorskim pomysłem "starego hutnika" z Węglokoksu. Projekt bardzo się spodobał lokalnym politykom, którzy go podchwycili, bo marketingowo brzmiał atrakcyjnie. Ale cóż, było to tylko pomysł, nie mający poparcia w realiach gospodarczych. Cała branża krwawi. Ferrum i Łabędy mają straty, ale jeszcze walczą. Huta Częstochowa i Pokój są bankrutami. A w samym Węglokoksie hutnicy z Łabęd nie chcieli i nie chcą połączenia z Hutą Pokój, bo uważali (chyba słusznie), że ich to tylko pogrąży. Hutnictwo w UE ma pod górkę, więc słabsze firmy padają jako pierwsze. W takich realiach nawet "guru zarządzania" by sobie też nie poradził...
    • Grzegorz 2019-08-09 19:39:33
      Mnie zastanawia jedno. Pokój jako producent wyrobów dla budownictwa, była przez szereg lat nie do przebicia. Najtańsi i tyle. Może po prostu przegięli?
  • stoczniowiec 2019-08-09 00:59:06
    przy takim zadłużeniu i od roku jego niespłacaniu to zarząd tej huty powinien chyba ogłosić upadłość