PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Wymyślili, jak zrewolucjonizować polskie budowy. Koniec z przestojami

Autor: Karolina Markowska
25-06-2019 06:01 |  aktualizacja: 25-06-2019 05:21
Wymyślili, jak zrewolucjonizować polskie budowy. Koniec z przestojami

CEO ProperGate Rafał Grudzień zaprezentował ideę rozwiązania podczas Start-Up Challenge

Fot. PTWP

Naszym celem jest usprawnienie dostaw, wsparcie generalnych wykonawców i podwykonawców w lepszej organizacji pracy oraz wygenerowanie oszczędności dla wszystkich uczestników procesu budowlanego, w tym także dla inwestora, który zainteresowany jest głównie efektem końcowym - tłumaczy Rafał Grudzień, szef ProperGate.

  • ProperGate tworzy aplikację usprawniającą powstawanie wielkich inwestycji.
  • Nasze rozwiązanie na te wyzwania to system informatyczny, który pozwala dokładnie planować i monitorować wszystkie dostawy materiałów na teren budowy - tłumaczy szef ProperGate Rafał Grudzień.
  • W 2018 roku firma trafiła do Besix Start-Ups Accelerator. Firma jest też laureatem Start-Up Challenge - największego w Polsce konkursu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych dla innowatorów i start-upów.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (8)

  • Krzysztof 2019-06-25 09:04:44
    Zlikwidujcie ta biurokrację zredukujcie ilość kierowników na budowach.Po tych działaniach usprawnicie pracę oraz tępo wykonywanych prac.
    • Stefan 2019-06-26 16:46:13
      a może TEMPO??
    • Pit12 2019-06-29 17:40:06
      Wykonawcy najczęściej nie potrafią czytać dokumentacji projektowej, po to potrzebni są kierownicy. Bez nich budowa byłaby pisaniem książki przez analfabetów. Ilu jest wykonawców po technikach?
    • Janusz 2019-07-01 09:46:38
      Śmieszne, widać od razu że panowie od software nigdy nie byli na dużej budowie i tak naprawdę nie wiedzą o co chodzi i co jest kluczowe
      • Anna Walkowska, CTO w ProperGate 2019-07-17 10:45:51
        śmieszne jest to, że z góry oceniasz ludzi nie mając pojęcia jakie mają doświadczenie (największa budowa biurowca w Warszawie i kilka innych dużych warszawskich kompleksów buurowych, do tego dwa największe projekty wieżowców w Dubaju i najwyższy wieżowiec w Afryce) i kto jest w zespole (doświadczeni inżynierowie i managerowie z branży budowlanej i nieruchomości, a od software w zespole są m.in. 3 kobiety),
  • Krzysztof Kornatowicz 2019-06-25 10:15:00
    - mamo, chwalą nas - kto? -ty mnie, a ja nas Co za dziadowski reklamowy artykuł?!!! Wiadomości, serwis informacyjny żydzi przerabiają na reklamy, bo Polacy i tak już czytać ze zrozumieniem w większości nie potrafią?! Dość tego drukowania świadomości! Co nas te bzdury obchodzą?! To są Wiadomości, a nie serwis budowlany! Słuchajcie mnie na You Tube
  • WIESLAW Nowak 2019-06-25 18:07:30
    Czemu Rząd i Minister MI nadal tkwią w procedurach przetargowych budów infrastruktury, wprowadzonych przez poprzedników elit urzędniczo-korupcyjnego biznesu Wystarczy dokonać prostej zmiany, powracając do procedur normalnych w sektorze prywatnym czy innych państw UE W jakim kierunku? Politycy i decydenci resortowi ogłaszają plany budowy np. infrastruktury komunikacyjnej Właściwe instytucje rozpisują przetarg na projekt odcinkowej inwestycji, z którego wynika, a/ koncepcja inwestycji b/ projekt inwestycji i dokonanie ewentualnych korekt projektu, zawierający szczegóły techniczne wraz z elementami typowymi dla obniżenia kosztów wykonawczych c/ uzyskanie wszystkich zezwoleń budowlanych i środowiskowych z co najmniej 10 letnim okresem obowiązania Po czym dokonana jest całkowita ocena merytoryczna i techniczna i wybranie projektu z uwzględnieniem celu, właściwości technicznych i planowanych kosztów wykonania Dopiero wtedy właściwi decydenci ogłaszają przetarg na wybudowanie najpilniejszych inwestycji i w krótkim czasie np. do 3 miesięcy wybierają i podpisują umowę Wykonawca po podpisaniu umowy, wie co ma wybudować, jak i w jakich warunkach środowiska, oraz w założonych cenach, bliskich realizacji inwestycji Co nam to daje? Decydenci i politycy w porozumieniu ze społeczeństwem określają cele, wykonawstwo i użytkowość Wykonawca projektu realizuje go wg określonych wymagań i przepisów regionalnych Wykonawca budowy, wykonuje go wg przyjętego projektu Z tego wynika Czas na przewietrzenie ze złogów i nierobów urzędniczych w Urzędach, Ministerstwach, szczególnie Samorządach Obecny układ jest dla urzędników wygodny i korupcjogenny, z czym podobno PiS walczy
    • Pit12 2019-06-29 17:41:59
      Nie zrobią tego z tego samego powodu z którego kilkanaście lat temu wprowadzono przetargi. Politykom trudno się przyznać że państwo stać na mniej niż połowę budów, trzeba się pochwalić "szerszym frontem robót" więc instytucje publiczne żyłują na cenach wysysając całą branżę z pieniędzy. Tak jest kiedy obiecuje się za dużo a możliwości jest dużo mniej.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 107.23.37.199